Opis działań

Zmiany klimatyczne to jeden z najważniejszych problemów z jakim zmagamy się we współczesnym świecie, a gospodarowanie wodą – szczególnie na obszarach miejskich – jest kluczowym wyzwaniem.  

Projekt “Moja Turkusowa Planeta” realizowany jest przy współpracy ze szkołami z Powiatu Piaseczyńskiego. Naszym zadaniem jest podnoszenie świadomości uczniów o konsekwencjach zmiany klimatu poprzez działania edukacyjno-promocyjne w Internecie.

 

 

Wydarzenia

W czasie trwania Projektu zaplanowaliśmy wiele wydarzeń kierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Piaseczyńskiego. Na wydarzenia zapraszamy również zainteresowanych mieszkańców powiatu. Dla uczniów powstały dedykowane pakiety edukacyjne, dodatkowo młodzi ludzie maja szansę wystartować w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. W ramach spotkań organizowane są konferencje z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów, debaty oraz piknik.

Identyfikacja wizualna

Pracując nad propozycją identyfikacji wizualnej dla projektu Moja Turkusowa PLANETA chcieliśmy, aby każdy zobaczył w jej logo: troskę o planetę, odpowiedzialność i skupienie.

Logo TU PLANETA odzwierciedla przesłanie „Woda pozwala nam przetrwać na naszej planecie. Szanujmy ją!”.  Kolorystyka logo została oparta o kolory kojarzone z wodą – dwa odcienie turkusowego. Tym samym kolorystyka nawiązuje do pełnej nazwy projektu „Moja TUrkusowa planeta”.

Zastosowana w sygnecie logo metaforyczna kropla, najbardziej rozpoznawalny symbol wody, jest niedomknięta – jest to metafora zarówno konieczności zbierania wody i jej oszczędzania, jak i sytuacji, w której dochodzi do nieracjonalnej utraty wody.

Kampanie reklamowe

Kampanie Meta Ads i Google Ads skoncentrowane są na zbudowaniu zasięgów i świadomości prowadzonego projektu w społeczności lokalnej Piaseczna.